"Skrajna nieodpowiedzialność" biura podróży - wysyłali turystów tuż przed upadłością

Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020, Imieniny: Ewarysta, Lucjana
Promocje i ogłoszenia »

Biura podróży

2009-07-21

"Skrajna nieodpowiedzialność" biura podróży - wysyłali turystów tuż przed upadłością

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik złożył w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie Biura Podróży "Kopernik". Biuro w piątek ogłosiło upadłość. Ale jeszcze w czwartek wieczorem do Tunezji została wysłana grupa 150 turystów.


Wycieczki do Egiptu i Tunezji w feralnym biurze wykupiło ok. 3 tys. osób. Sprowadzenie turystów do kraju nadzorują władze województwa we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Jak poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, zawiadomienie dotyczy podejrzenia oszustwa oraz zbyt późnego ogłoszenia upadłości spółki. Władze województwa poinformowały, że w ich ocenie biuro wykazało się "skrajną nieodpowiedzialnością", ponieważ wiedząc o swej sytuacji finansowej, jeszcze w czwartek wieczorem wysłało do Tunezji 150 turystów.

Urząd Marszałkowski jednocześnie poinformował, iż w piątek, sobotę i niedzielę do kraju wróciło 940 klientów biura. Według posiadanych przez urząd informacji, wszyscy klienci biura przebywający w Egipcie powrócili do kraju - poinformowało biuro prasowe. Według danych urzędu, w Tunezji pozostaje jeszcze 80 turystów, którzy mają powrócić do Polski w środę.

"Samorząd województwa mazowieckiego nie ponosi żadnej odpowiedzialności materialnej za zobowiązania Biura Podróży 'Kopernik'; zarówno powroty turystów do kraju, jak i roszczenia osób, które wykupiły wycieczki a z nich nie skorzystały będą pokrywane i wypłacane przez firmy ubezpieczeniowe do kwoty gwarancji ubezpieczeniowej" - informuje Urząd Marszałkowski.

Sytuację monitorują też polskie placówki dyplomatyczne w Egipcie i Tunezji. Ich pracownicy udali się w weekend do miejsc, w których przebywają poszkodowani, by pomóc w zorganizowaniu jak najszybszego powrotu turystów do Polski. - Sprowadzenie do kraju turystów z Egiptu i Tunezji, którzy musieli przerwać wakacje jest ogromną operacją logistyczną - ocenił rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

Źródło: Materiały prasowe
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (1)

AutorWypowiedź

Qba

2009-07-21 15:10:50

A kto tym ludziom zwroci zszarpane nerwy, ktore otrzymali wraz z \"urlopem\" ? Powinna być większa kontorola tego typu biur podrozy.

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014